תאונות עבודה ונזקי גוף

עובדים ודואגים לכם

במשרד עו"ד יקותיאלי עמירן אנו מטפלים בתאונות עבודה ונזקי גוף בעבודה או בדרך לעבודה.

נפגעתם בעבודה? אנו נלווה אתכם בפניה למוסד לביטוח לאומי. ראשית, נבחן ונבדוק האם הפגיעה במהלך העבודה אכן מקנה את הזכות לפנות למוסד לביטוח לאומי ולהכיר בתאונה כתאונה בעבודה.

כשתאונת דרכים ארעה לעובד במהלך עבודתו, או בדרכו לעבודה מהבית או בדרכו מהעבודה לביתו – זו תאונת דרכים שהינה גם תאונת עבודה. גם כאן נפנה למוסד לביטוח לאומי כדי שזה יכיר בתאונה כתאונת עבודה.

כעורכי דין המומחים בתחום, נעביר את הפניה בהקדם האפשרי, נקפיד על ניסוח טופס התביעה בצורה מיטבית ונסייע בהכוונה לעריכת המסמכים הרפואיים הטוענים לנכות שיצורפו לתביעה.  

small-pic-work
servicetwo

ליווי מוקדם למניעת טעויות

לעיתים בתי המשפט מטילים חלק מהאחריות לאירוע התאונה על העובד. כדי להטיל את מירב אשמת התאונה על המעביד ולא על העובד – אנו ממליצים להיעזר במידע שנצבר במשרדנו בתחום הנזיקין ותאונות העבודה.

כדי לחסוך עוגמת נפש וביצוע טעויות במהלך ההתנהלות, צרו עמנו קשר בהקדם האפשרי בסמוך לתאונה. במקביל בצעו את השלבים הבאים:

  • יש לפעול לקבלת טיפול רפואי ולציין את נסיבות התאונה.
  • חשוב לברר אם היו עדים לתאונה.
  • חשוב לתעד במידת האפשר את מקום האירוע.

כמה מגיע לכם?

 ניתן לתבוע את המעביד על כאב וסבל ואבדן הנאות חיים, הפסדי שכר, השתכרות ופגיעה בכושר ההשתכרות, קבלת עזרת מהזולת, טיפולים רפואיים, משקמים ואלטרנטיביים, הוצאות נסיעה וניידות ועוד.

אחריותו של המעביד אינה אוטומטית או מוחלטת. אנו נסייע לעובד להוכיח שהמעביד הפר חובת זהירות כלפי עובדו ובשל אותה התנהגות נפגע העובד ונגרמו לו נזקים.

     

על מנת לברר מה מגיע לכם, בהתאם למקרה הפרטי שלכם, צרו עמנו קשר לייעוץ ראשוני ללא עלות
בטל': 03-6415653

שאלות ותשובות

ראשית יש לפעול לקבלת טיפול רפואי ולציין את נסיבות התאונה.

חשוב לברר אם היו עדים לתאונה ולתעד במידת האפשר את מקום האירוע. פרטים אלו יסייעו במידה ותהיה תביעה כנגד המעביד.

כדאי לפנות בהקדם האפשרי. יש להקפיד על ניסוח טופס התביעה בצורה מיטבית. כדאי להיוועץ בעורך דין מתמחה לצורך כך, כמו כן לערוך את המסמכים הרפואיים כתעודות רפואיות לנפגע בעבודה.

המועד להגשת התביעה לביטוח הלאומי הינו שנה מיום התאונה, פניה מאוחרת עלולה לדחות או לפגוע בסכום הגמלאות.

כן. בניגוד לתביעות על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, בתביעות נזיקין של תאונות עבודה, על התובע לצרף לכתב תביעתו חוות דעת רפואית של מומחה מטעמו בתחום הרפואי בו הוא טוען לנכות. הדבר כמובן כרוך בעלויות אבל הוא מחויב על פי הדין.

ככל שיוכיח העובד את אשמתו של מעבידו הוא יוכל לתבוע עבור כאב וסבל ואובדן הנאות חיים, הפסדי שכר, השתכרות ופגיעה בכושר ההשתכרות, קבלת עזרת מהזולת, טיפולים רפואיים, משקמים ואלטרנטיביים, הוצאות נסיעה וניידות ועוד.

תביעה נגד המעביד בשל נזקים שנגרמו לעובד בתאונת עבודה הינה תביעה נזיקית לכל דבר.  בתביעה זו צריך העובד בסיוע עורך דין המתמחה בתחום,  להוכיח שהמעביד הפר חובת זהירות כלפי עובדו ובשל אותה התנהגות נפגע העובד ונגרמו לו נזקים כפי שיוכח לבית המשפט.

בתי המשפט דורשים ממעבידים רמת זהירות גבוהה בשל המטרה החשובה –  הגנה על בטיחותם ושלומם של העובדים. קיימים מקרים שבתי המשפט יטילו חלק מהאחריות  ולעתים אף את כולה על העובד, בבחינת "אשם תורם".

כדי להטיל את מירב האשמה על המעביד ולא על העובד יש להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום הנזיקין ובתחום תאונות העבודה.

תביעה נזיקית  לפיצוי מעבר לגמלאות המוסד לביטוח לאומי הינה מורכבת יותר, שכן יכולה להישמע  במקרה זה הטענה כי הנפגע הינו המעביד והוא זה שאחראי על הסדרת סביבת עבודה בטוחה לעובדיו, לכן חשוב להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום תאונות עבודה.

תאונות עבודה יכולות להיות אירוע תאונתי ויכולות להיות פגיעה גופנית עקב נזק מתמשך כמו מיקרו-טראומה, או מחלות מקצוע כמו מחלות שונות הנגרמות מחשיפה מתמשכת או מגע עם חומרים מסוכנים. בכל אלו, יכול המוסד לביטוח לאומי להכיר כפגיעה בעבודה למרות שלא ניתן לקשר את הנזק לאירוע תאונתי יחיד.

ניתן לתבוע גם את המעביד במקרים מסוג זה.  לדוגמא, המעביד חשף את העובד לרעש מסוכן במשך תקופה ממושכת ללא אספקת ציוד מגן ובכך גרם לפגיעה בשמיעה.

יכול להיות שהמוסד לביטוח לאומי יכיר באירוע לב ובנכות שנגרמה בשל כתאונה בעבודה בהתקיים תנאים מסוימים, חשוב להיוועץ בעורך דין עם ניסיון בתחום כדי להצליח בכך.

סיפורי מקרה

yaadv
תאונות דרכים

רוכבת אופנוע זכתה בפיצויים מוגדלים

קרא עוד >>
yaadv
רשלנות רפואית

תביעת נערה על התרשלות במרכז רפואי

קרא עוד >>
yaadv
תאונות עבודה

פיצויים לעובדת שמעדה לתוך בור

קרא עוד >>
yaadv
תביעות ביטוחיות

פיצוי עובדת עקב פיברומיאלגיה

קרא עוד >>

ליעוץ ראשוני ללא עלות

03-6415653

מה סיכויי התביעה שלי?

ליעוץ ראשוני ללא עלות דילוג לתוכן